Ultraschall Handschweißgerät USH 800/40 40E AIR

Ręczna zgrzewarka ultradźwiękowa USH 800/40 40E AIR

Nr. Artykułu: 40008004940ES-AIR
40008004940ES-AIR

Uniwersalna ręczna zgrzewarka ultradźwiękowa o mocy 40 kHz / 800 W i chłodzeniu sonotrody zapewniającym długą żywotność sonotrody. Nasze zalecenie dotyczące dużej liczby cykli i długich czasów spawania.

Niezależnie od tego, czy jest to branża motoryzacyjna, AGD czy budownictwo – tam, gdzie trzeba szybko i trwale połączyć tworzywa sztuczne, na pierwszy plan wysuwa się zgrzewanie ultradźwiękowe. Oferuje nie tylko krótkie czasy cykli, ale także szczególnie wysoką efektywność energetyczną. W zależności od użytej sonotrody istnieje wiele możliwych zastosowań.

Są to na przykład:
• Zgrzewanie punktowe
• Nitowanie
• Zgrzewanie włókniny

Zintegrowany dopływ powietrza chłodzącego do sonotrody zmniejsza nagrzewanie się końcówki sontrodyy, a tym samym zwiększa możliwą liczbę cykli. Ilość powietrza można regulować za pomocą przepustnicy w generatorze. Dodatkowo w menu można dowolnie programować czas chłodzenia, co oznacza, że ​​tylko absolutnie niezbędna ilość sprężonego powietrza może zostać wykorzystana w sposób energooszczędny. 

Łatwy w użyciu – przejrzysty w szczegółach

Ręczna zgrzewarka ultradźwiękowa USH 800/40 40E AIR charakteryzuje się przejrzystą strukturą menu oraz ergonomicznym uchwytem. Przejrzysta nawigacja w menu umożliwia szybkie dostosowanie parametrów do zadania spawalniczego. Standardowo spawanie może być prowadzone przez ustalony czas, jak i przy ustalonej wartości energii. To ostatnie minimalizuje wpływ siły zgrzewania i tym samym prowadzi do wysokiego poziomu powtarzalności zgrzewania, szczególnie przy często zmieniających się operatorach.

Zintegrowany licznik ilości umożliwia przetwarzanie większych partii zamówień i można go zresetować za pomocą menu. Język menu można ustawić na niemiecki, angielski, francuski lub polski. 

Dlaczego ultradźwięki?

Tylko jedna spoina trwale łączy materiał termoplastyczny o wytrzymałości zbliżonej do wytrzymałości na rozciąganie materiału podstawowego. Właśnie w tym miejscu pojawia się nasza ręczna zgrzewarka ultradźwiękowa: w przeciwieństwie do procesów termicznych, takich jak b. przy pomocy gorącego stempla , ultradźwięki lokalnie podgrzewają tworzywo, które w ułamku sekundy ulega zestaleniu po przerwaniu dopływu energii. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie można precyzyjnie rozmieścić dużą liczbę punktów zgrzewania, utrzymując w ten sposób możliwie najmniejsze obciążenie materiału bazowego. 


Zakres dostawy
Zgrzewarka ultradźwiękowa ręczna USH 800/40 40E AIR
• Generator ultradźwiękowy K1 800W/40kHz AIR z rozbudowanym programem spawalniczym
• Ręczny pistolet do zgrzewania ultradźwiękowego 40E AIR
• Solidny kabel z wtyczką przemysłową LEMO o długości 5 m
• Przetwornik USK 840U
• Zestaw narzędzi
• Instrukcja obsługi w języku niemieckim / angielskim 

Instrukcja obsługi zgrzewarki ultradźwiękowej

 Jako podstawę do spawania zalecamy płytę pilśniową, aby sonotroda nie miała kontaktu z metalowymi powierzchniami pod spodem. Tutaj pokazujemy prawidłowe ustawienie urządzenia na naszym kanale YouTube. A gdyby coś się zepsuło, mamy na stanie odpowiednie części zamienne, takie jak konwertery, sonotrody czy narzędzia. W bardzo pilnych przypadkach dysponujemy ograniczoną liczbą wypożyczonych urządzeń, które możemy udostępnić Państwu w krótkim czasie.

40008004940ES-AIR

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło