Uszczelki krawędziowe prostokątne, EPDM oraz z neoprenu

Uszczelki krawędziowe, prostokątne

W ofercie, którą przygotowała nasza firma dostępny jest szeroki wybór uszczelek krawędziowych. Produkty te, mogą być wykorzystywane do realizacji różnego rodzaju prac. Doskonale sprawdzą się one bowiem do zabezpieczenia między innymi drzwi, okien czy innego rodzaju produktów. Zastosowanie tego typu komponentów pozwala jednak nie tylko zabezpieczyć powierzchnię przed uszkodzeniami. Jaka jeszcze jest zatem ich rola? Uszczelki krawędziowe, jak wskazuje nazwa, służą przede wszystkim do minimalizowania przepływu powietrza bądź wody. Właśnie dlatego wybór dobrych gatunkowo produktów jest tak ważny. Zastosowanie dostarczanych przez nas rozwiązań we wspomnianych wcześniej drzwiach czy oknach, gwarantuje odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Jeśli zatem szukają Państwo najlepszych uszczelek prostokątnych bądź ich innych rodzajów, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Uszczelki EPDM oraz z neoprenu

Klienci, którzy postanowią skorzystać z oferty naszej firmy, mają do wyboru kilka rodzajów uszczelek. Jakimi konkretnie artykułami dysponujemy? Są to między innymi uszczelki EPDM, inaczej nazywane piankowymi. Ze względu na fakt, że tego rodzaju produkty charakteryzują się ogromna trwałością na trudne warunki atmosferyczne, mogą być one instalowane między innymi na zewnątrz obiektów. Nie stanowi bowiem dla nich żadnego problemu wilgoć, skrajnie niskie oraz wysokie temperatury czy promieniowanie UV. Oprócz tego Klienci, mogą zaopatrzyć się u nas także w uszczelki z neoprenu. Tego rodzaju artykuły są nie tylko zabezpieczone przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale także przed szkodliwym działaniem między innymi olejów, tłuszczy, węglowodorów oraz alkoholi.

Uszczelki EPDM – zastosowanie

Guma EPDM, czyli kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy jest terpolimerem o wysokim stopniu elastyczności, wytrzymałości i odporności na działanie czynników atmosferycznych. Został opracowany w latach 60. XX wieku, a od tego czasu zdobył ogromną popularność w wielu gałęziach przemysłu, w tym budowlanym, motoryzacyjnym oraz lotniczym. Jest on niezastąpiony w produkcji uszczelek, membran czy dachów. EPDM charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia oraz doskonałą izolacją termiczną i akustyczną. Jest także materiałem ekologicznym – jego produkcja nie powoduje emisji szkodliwych substancji, a sam kauczuk może być w pełni poddany recyklingowi. W naszej ofercie mamy elementy zarówno wykonane z EPDM, jak i innych materiałów, jak na przykład uszczelka prostokątna EPDM lub neopropen.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, uszczelki wykonane z EPDM znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. W branży budowlanej są stosowane głównie w systemach okiennych i drzwiowych. Chronią one przed utratą ciepła, wilgocią oraz hałasem. Nie ulegają korozji ani pleśnieniu. W przemyśle motoryzacyjnym uszczelki EPDM wykorzystuje się między innymi do uszczelnienia drzwi, szyb oraz masek samochodów. Ponieważ są odporne na działanie olejów i paliw, mogą być stosowane również w układach silnikowych. W przemyśle lotniczym uszczelki EPDM są wykorzystywane w kabinach pasażerskich oraz drzwiach ładunkowych samolotów. W przemyśle elektronicznym służą do zabezpieczania obudów urządzeń oraz połączeń elektrycznych.

Aktywne filtry:

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło