Czym są i do czego służą zamknięcia baskwilowe?

Napisane:
Czym są i do czego służą zamknięcia baskwilowe?

Zamki baskwilowe to popularne podzespoły, wykorzystywane do produkcji dużych mebli, rolet oraz drzwi. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ryglowanie dolnej i górnej części szafy lub stabilne zablokowanie przesłon. Jak działają i dlaczego warto zdecydować się na zamek baskwilowy? Przeczytaj i przekonaj się!

Charakterystyka zamków baskwilowych

Zamki baskwilowe to rodzaj zamka ćwierćobrotowego, którego elementami są pręty ryglujące i centralny mechanizm. Dzięki niemu możliwe jest ryglowanie drzwi, szuflad lub rolet w dwóch, lub trzech miejscach. Cechą charakterystyczną tych podzespołów jest ich mechanizm, który oparty jest o dwa pręty ryglujące o zbliżonej długości. Ryglowanie zachodzi poprzez obroty poszczególnych prętów, które ryglują lub zwalniają zaczepy blokujące umieszczone na końcu każdego z nich. W przypadku dłuższych elementów takich jak rolety czy szuflady stosuje się specjalne, charakterystyczne prowadnice, dzięki którym pręty utrzymują się w stabilnej pozycji.

Zamknięcia baskwilowe można dobrać do szerokości lub wysokości elementu, który ma być dzięki nim blokowany.

Zastosowanie zamknięć baskwilowych

Zamki baskwilowe to elementy zabezpieczające przed niepowołanym dostępem do pomieszczenia, szafki lub szafy. Znajdują zastosowanie w drzwiach, meblach, jak i roletach. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku blokowania szerokich i długich rolet, zarówno pionowych, jak i poziomych. Solidne rygle oraz mocny cylinder zamka zapewniają skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem.

Są również dobrym wyborem dla poszukujących funkcjonalnego elementu ozdobnego, a jednocześnie skutecznej blokady i zabezpieczenia dwuskrzydłowych drzwi. To popularne zamknięcia w przypadku drzwi garderób, a także dużych szaf itp.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło